Dřevěná nebo plastová okna

Proč zvolit okna dřevěná oproti oknům plastovým.

 

Dřevěná vs plastová oknaOkno je velmi důležitý prvek ve vašem bytě nebo domě, jak už z designového tak z funkčního hlediska, rozhodně se nevyplatí na oknech šetřit, oken je veliké množství jak už plastových vícekomorových tak dřevěných špaletových – kastlových nebo Eurooken.

Nezapomeňte na to že okno je nejslabší článek budovy kde může docházet k největším tepelným ztrátám, to co ušetříte v prvotní fázi na nekvalitních oknech, budete v průběhu času doplácet na výdajích za energie.

Hodně lidí žije v tom že plastová okna jsou ´´nesmrtelná´´ ikdyž tomu bohužel tak není, výrobci plastových oken už vám neřeknou že plast vlivem teplotních výkyvů mění svůj tvar a okna se můžou začít kroutit, a poté může dojít k tomu že se budou špatně dovírat a podobně, nejednou jsme se setkali se zkroucenými plastovými vchodovými dveřmi,

Dřevěná vs plastová oknaVýhody dřevěných oken

Dřevěná eurookna jsou okna která se vyrábí podle zvláštních norem kvality a druhu drážek a díky tomu mohou mít označení EURO při výrobě jsou použity speciální frézovací hlavy díky kterým vzniká speciální spoj díky kterému má okno lepší izolační vlastnosti.

I dřevěná okna mají své nedostatky, např. roztažnost vlivem nadměrné vlhkosti. Pokud nejsou prostory kde jsou okna dostatečně větrána během stavebních prací, může vlivem vlhkosti v interiéru dojít k jejich poškození.
Velkou pozornost věnujte větrání během stavebních prací v zimních měsících, např. u betonování, tvorbě omítek a dalších pracích kde vzniká nadměrná vlhkost aby nedošlo k poškození povrchové úpravy oken

 

Dřevěná okna mají spoustu výhod,

  • dřevo je pevný houževnatý materiál
  • lépe snáší teplotní rozdíly
  • jsou tvarově stálá
  • lépe izolují
  • lze je jednoduše lokálně opravit

– Další zajímavostí je to že dřevěná okna přitahují méně prachu, jelikož se elektrostaticky nenabíjí.

Požádejte o nezávaznou nabídku na vaše nová dřevěná okna